۵ مورد از پردرآمدترین شغل های دنیا

۱٫ متخصص بی هوشی

درآمد متوسط: سالانه ۲۹۲۰۰۰ دلار

بالاترین پرداخت: سالانه ۴۰۸۰۰۰ دلار

این پرداخت بالا به علت سختی و حساسیت فوق العاده کار است. حتی اگر متخصص حرفه هم نباشید، حتما می توانید درک کنید که این شغل چه استرس بالایی دارد.

استرس در این شغل به حدی است که متخصص ها را از زندگی عادی دور می کند. چرا؟ چون خیلی ها ممکن است بی هوش شوند و دیگر هیچ وقت به هوش نیایند!

روگر مور، مدیر جامعه هوشبران آمریکا می گوید: «هوشبران باید هم به بیماران آرامش دهند و آنها را برای یک عمل موفق آماده سازند و هم به پزشکانی که قصد انجام عمل را دارند. یک اشتباه کوچک تنها یک نتیجه دارد: مرگ بیمار!»

۲٫ متخصص زنان و زایمان

درآمد متوسط: سالانه ۲۲۲۰۰۰ دلار

بالاترین پرداخت: سالانه ۳۳۸۰۰۰ دلار

یکی از دلایل پرداخت بالا در این شغل، مبلغ بالای بیمه ای است که برای عمل ناموفق هزینه می شود. دلیل دیگر سخت بودن عمل جراحی و سروکار داشتن متخصص با جان دو انسان است. از سوی دیگر باتوجه به اینکه متخصص ۹ ماه بیمار خود را کاملا تحت نظر دارد، طبیعی است که حقوقش بالاتر باشد.

۳٫ روانپزشک

درآمد متوسط: سالانه ۱۷۷۰۰۰ دلار

بالاترین پرداخت: سالانه ۲۷۹۰۰۰ دلار

دو دلیل عمده برای پرداخت بالا در این شغل ذکر شده است، اول اینکه پزشک موظف است حتی کارهایی خارج از حیطه وظیفه خود انجام دهد از سوی دیگر، پزشکی که در این حرفه مشغول به کار است، باید به رغم سر و کار داشتن با انواع و اقسام بیماران، سلامت روان خود را حفظ کند.

۴٫ پرستار (دستیار) بی هوشی

درآمد متوسط: سالانه ۱۵۷۰۰۰ دلار

بالاترین پرداخت: سالانه ۲۱۴۰۰۰ دلار

همان دلایلی که برای متخصص بی هوشی ذکر شد، برای دستیاری متخصص همکم و بیش صدق می کند.

۵٫ مدیر فروش

درآمد متوسط: سالانه ۱۴۰۰۰۰ دلار

بالاترین پرداخت: سالانه ۲۳۹۰۰۰ دلار

یک شغل باکلاس با پورسانت بالا، این تعریفی است کوتاه از مدیریت فروش. البته تربیت نیروهای جوان، آموزش و به کارگیری صحیح آنها و همچنین تشکیل گروه های کاری موثر از دیگر وظایفی است که شغل مدیریت فروش را سخت تر و جذاب تر می کند.۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *