آخرین اخبار
Home / ایده استارتاپ گام کوین! ( در بستر بلاکچین )

ایده استارتاپ گام کوین! ( در بستر بلاکچین )

همانطور که میدانید واحد فنی بلاکچین به یکی از فعال ترین واحد های اجرایی در ایده باران تبدیل شده است و در دو بخش تحقیقاتی و اجرایی به صورت ویژه روی این تکنولوژی جذاب فعالیت میکنیم.
این تکنولوژی جذاب مسیر را برای اجرای ایده های متنوع و خلاقانه و راه اندازی کسب و کار های ناب هموار کرده است و ما در ایده باران هر روز بیشتر به قدرت این تکنولوژی و انقلابی که به پا کرده است پی می بریم.
امروز در راستای ایده های بلاکچین به بررسی یک ایده جذاب که میتواند در ایران به محبوبیت برسد خواهیم پرداخت.این ایده گام کوین نام دارد و امکان اجرا به صورت بین المللی و یا صرفا برای بازار هدف ایران را دارد.

گام کوین

 

[vip-members]

لازمه آشنا شدن با این ایده این است که ابتدا با بلاکچین آشنا شوید:

به صورت خیلی ساده تعریف بلاکچین یک دیتا بیس توزیع شده غیرمتمرکز است. به عبارتی یک روش غیرمتمرکز برای ذخیره سازی دیتا.این تکنولوژی زیرساختی باعث میشود که امکان اجرای ایده های خلاقانه در حوزه های مختلف ایجاد شود و تقریبا در همه حوزه ها میتوان برای بلاکچین کاربرد تعریف کرد.

مهم ترین کاربرد بلاکچین در حوزه مالی است و نتیجه آن هم شکل گیری ارزهای دیجیتال بوده است.حتما نام بیت کوین را شنیده اید.بیت کوین اولین کاربرد از فناوری بلاکچین بود و به نوعی بلاکچین با همین بیت کوین شناخته شد.

خوب برویم سراغ ایده گام کوین:

ایده به این صورت است که در قالب یک نرم افزار که در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت تمامی کاربران میتوانند به ازای گام هایی که بر میدارند ارز دیجیتال گام کوین بدست آورند. در واقع این استارتاپ دارای یک ارز دیجیتال مخاص به خود است منتهی با این تفاوت که روز به دست آوردن آن دانلود کیف پول و برنامه و پیاده روی است.نرم افزار قدم های کاربر را خواهد شمرد و با نسبت خاصی به وی گام کوین خواهد داد.

گام کوین ها چگونه تامین میشوند؟

این ایده میتواند به دو صورت اجرا شود:

در حالت اول این استارتاپ دارای یک شبکه خصوصی بلاکچین خواهد بود که گام کوین ها را پردازش میکند.

در حالت دوم گام کوین ها بر روی یکی از بلاکچین های موجود ایجاد خواهند شد.

تعداد گام کوین ها؟

محدودیتی ندارد و بر اساس اهداف و برنامه های این استارتاپ میتواند متغیر باشد. برای مثال هر چه تعداد کوین ها کمتر باشد بر اساس عرضه و تقاضا امکان افزایش قیمت در آن وجود دارد.

چرا این کوین ها باید برای کاربران جذاب باشد؟

این استارتاپ از روش های مختلف به کسب درآمد خواهد پرداخت.برای مثال اولین مورد را به این شکل در نظر بگیرید که گام کوین تنها محدود به برندهای کفش خاص شود! به عبارتی تنها چند برند کفش قابلیت متصل شدن به اپ را داشته باشند. به این ترتیب موسس پروژه میتواند یا یک رقم قرارداد تبلیغاتی کلان منعقد کند و یا اصلا در فروش آن کفش سهیم شود.

میتوان محدوه هایی برای کسب گام کوین تعریف کرد به نوعی که در این محدوده ها گام کوین بیشتر کسب شود و باز درآمد مارکتینگ از بیزینس های مکان کسب کرد.

از طرفی چنین اپی با موج خبری و تبلیغات کلامی و دهان به دهان به آمار دانلود بسیار بالایی خواهد رسید و این یک ظرفیت تبلیغاتی در داخل اپ ایجاد خواهد کرد.برای مثال با رسیدن دانلود اپ به چند صد هزار یا چند میلیون درآمد تبلیغاتی حاصل میتواند صرف خدمت رسانی به صاحبان گام کوین شود.

برای مثال امکان عقد قراداد با شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات وجود دارد تا طرف قرارداد شرکت شده و گام کوین را به عنوان روش پرداخت خود پذیرش نمایند.

به مرور میتوان سختی شبکه را بالا برد تا به دست آوردن گام کوین ها سخت تر شود.در صورتی که برنامه های این استارتاپ به خوبی پیش برود به دلیل مزایای یک ارز دیجیتال ممکن است گام کوین توسط استارتاپ های مختلف نیز پذیرش شود و کم کم به یک روش پرداختی استارتاپی تبدیل گردد.

 

در پایان اشاره میکنیم که این ایده دارای جنبه های مختلفی است و امکان توسعه دادن آن و اضافه کردن ایده های مکمل وجود دارد.شما هم این ایده را بسط دهید و اگر هم برای اجرا نیاز به مشاوره و یا اجرای فنی ( بلاکچین ) دارید با ایده باران در تماس باشید.

[/vip-members]

About admin

Check Also

استارتاپ

ادکوین:فرصتی برای یک استارتاپ بین المللی

تکنولوژی بلاکچین این فرصت را ایجاد کرده است که توسط ارزهای دیجیتال، بتوانیم مشکلات مربوط ...

3 comments

  1. باسلام
    بیخشید یک سؤال داشتم . واژه ” تحریم” علی الخصوص تحریم پول الکترونیکی در ایران بر روی این ایده اثری دارد یا خیر؟

    • سلام در بحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال تحریم هیچ معنایی ندارد چراکه تراکنش های این بستر وابسته به هیچ نهاد و سازمانی نیست بنابراین هیچ نهادی هم نمیتوانم جلوی این سیستم را بگیرد.

  2. این ایده نمونه مشابه دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *