آخرین اخبار
Home / بررسی دو ایده ناب در زمینه غذایی و کشاورزی

بررسی دو ایده ناب در زمینه غذایی و کشاورزی

ایده غذایی کشاورزی

 

بررسی دو ایده ناب در زمینه غذایی و کشاورزی

دوستان این روزها کمی درگیر پروژه های استارت زده شده هستیم و به همین دلیل نهایت بتوانم روزانه یک ایده در سایت منتشر کنم. اما برنامه ریزی کرده ام که طرح های موجود را در سایت و کانال قرار بدم و به مرور بانک طرح های گروه رو توسعه بدیم و بزرگ تر کنیم.

امروز میخوام دو ایده مرتبط با صنایع غذایی و همچنین کشاورزی را مطرح کنم که معتقدم میتوانند به کسب و کار موفقی تبدیل شوند. نکته مهم هم این است که این ایده ها در خارج از ایران اجرایی شده اند و این هم یک فرصت خوب است برای بومی سازی این ایده ها در داخل.

البته همانطور که میدانید بر اساس علاقه ام به حوزه استارت آپ ، این طرح ها را نیز با اینترنت ترکیب کرده ام تا طرح نهایی بسیار کامل و پخته تر شود.

حتما این موارد را در دفتر ایده باران خود یادداشت کنید و برای همکاری در طرح ها هم با گروه در تماس باشید.

با طرح های امروز همراه شوید:

[vip-members]

یک روز یه نفر اومده بود دفتر که کارگاه کشت قارچ داشت. از چهره غمگین و نگرانش میشد فهمید که کسب و کارش در چه وضعیه و من هم فقط میخواستم میز رو گاز بگیرم از بس به نفرات فعال در حوزه پرورش قارچ و یا حتی کسایی که میخواستن این کارو شروع کنن مشاوره داده بودم.

من همیشه روی بحث ارائه متفاوت زوم میکنم و حتی چند بار هم پست هایی با این عنوان دیدید که اگر محصول جدیدی برای ارائه به بازار ندارید ارائه جدیدی برای محصولتان پیدا کنید!

بله این مساله را آوردیم سر قضیه قارچ!

طرح چیست؟

طرح این است که شما به مشتری نهایی خود قارچ نمیفروشید بلکه میاید یک جعبه مستطیل رو که داخلش شرایط پرورش قارچ هست به همراه بذر قارچ میفروشید.مشتریان شما با خرید این بسته میتوانند در داخل منزل خود از قارچ های حاصل استفاده کنند!

مصرف حاصل از دسترنج خود همیشه جذاب است و در این مورد هم صدق میکند. حال این نکته رو در نظر بگیرید که این ایده را برای چه محصولات دیگری میشود پیاده سازی کرد؟

کمک میکنم. مورد بعدی سبزیحات. یک بسته که در منزل آبیاری شود و بعد از مدتی سبزیجات تازه آن سر سفره غذا بنشینند!

روی کاربردهای دیگر فکر کنید.از روش های ادوارد دبونو استفاده کنید این ایده را تعمیم بدهید به زمینه های دیگر.میتوانید با من هم در ارتباط باشید.

اما طرح دوم چیست؟

طرح دوم همان ایده اول در مقیاس بزرگتر است. ببینید شما یک زمین نیاز دارید که آن را به مثلا 20 بخش تقسیم کنید در ابعاد کوچک.حال به متقاضیان خود هر کدام یک بخش از این زمین را میدهید.مانند ایده اول است منتهی این بار کشت در این زمین و بخش ها صورت میگیرد.در کنار این کار یک سری پکیج های آموزش کشاورزی هم آماده میکنید.

حال خانوارها میتوانند با مراجعه به زمین خود محصولا لازم را برداشت کرده و استفاده نمایند.

این مساله برای هر خانواده ای جذاب است و مطمئنا از آن استقبال خواهد کرد.

خوب طرح دوم رو گسترش بدید. برید سراغ پرورش ماکیان. انواع مرغ برای استفاده از گوشت و تخم مرغ و … حتی برید سراغ ماهی.

اصلا در ایده پردازی خود ذهنتان را محدود نکنید. مانند یک کودک که هیچ محدودیتی در رسیدن به خواسته خود نمیبیند فقط به هدف فکر کنید.

برای این قالب ایده امروز وقت بزارید ممکن است شما به ایده ای شگفت انگیز در این قالب برسید. برای اجرای ایده ها هم با ما در تماس باشید.

 

[/vip-members]

About admin

Check Also

استارتاپ

ادکوین:فرصتی برای یک استارتاپ بین المللی

تکنولوژی بلاکچین این فرصت را ایجاد کرده است که توسط ارزهای دیجیتال، بتوانیم مشکلات مربوط ...

One comment

  1. برای دیدن ایده ها اشتراک باید بخریم بد رایگان ببینیم دیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *