نیروی کار استارت آپ

راه اندازی استارت آپ با هزینه کم

مدیریت هزینه و بازاریابی یکی از بخش‌های مهم هر شرکت بزرگ است که عموما استارتاپ‌ها اطلاعات آن‌چنانی از آن ندارند. تیم‌های تشکیل‌دهنده‌ی استارتاپ‌ها عموما جوان‌هایی هستند که تخصصی مشابه در زمینه‌ای فنی دارند و کمتر شرکت نوپایی را می‌شناسیم که در بدو تاسیس به دنبال مدیر بازرگانی باشد و اهداف بلندمدت و برنامه‌ریزی هزینه‌های خود را با روش‌های مدیریت بازرگانی ترسیم کند. اما راه‌های ساده‌ای هستند که به مدیران استارتاپ‌ ها آموزش می‌دهند که چگونه در ابتدای کار با بودجه‌ی کم کار کنند و به نوعی نقش مدیر بازرگانی یا مدیر بازاریابی را خودشان به عهده بگیرند.

نقش مدیر ارشد بازاریابی که به اختصار CMO یا Chief Marketing Officer نامیده می‌شود، در شرکت‌های امروزی در حال پررنگ‌تر شدن است. بازاریابی دیگر به تنها به معنای فروش نیست و مدیران بازاریابی باید ارتباط نزدیک با جامعه‌ی هدف محصول یا خدمت شرکت داشته باشند. آنها باید نیازهای رو به رشد جامعه‌ی هدف را به خوبی بیابند و حرکت شرکت را نیز در مسیر برآوردن آن نیازها تنظیم کنند.

نیروی کار استارت آپ

بسیاری از شرکت‌های نوپا یا استارتاپ‌ها توان استخدام مدیر حرفه‌ای و باتجربه‌ی بازاریابی را ندارند و اکثرا به همین دلیل فعالیت شناخت بازار و ترسیم نقشه‌ی هدف مخارج شرکت را به زمانی دیگر موکول می‌کنند. اما مدیران همین شرکت‌های نوپا نیز می‌توانند با رعایت اصولی ساده، فعالیت ابتدایی در زمینه‌ی بازاریابی را انجام دهند و بعلاوه کمترین هزینه را به تیم تازه‌ تاسیس خود وارد کنند. یکی از ابتدایی‌ترین فعالیت‌های بازاریابی برای یک استارتاپ، شناخت بازار است. مدیر تیم استارتاپی باید در ابتدا بازار هدف و خریداران بالقوه را شناسایی کند، شرایط زندگی و کار آنها را مطالعه کند و برنامه‌ ریزی دقیقی برای کسب رضایت آنها داشته باشد. این فعالیت ابتدایی نیاز به هیچ هزینه‌ی اضافی به جز زمان ندارد.

اما در ادامه به ۴ روش ساده و ارزان‌قیمت اشاره می‌کنیم که با کمک آنها استارتاپ‌ها می‌توانند مراحل رشد شرکتشان را سرعت ببخشند:

 

کاربر گرامی برای مشاهده محتوا باید وارد سایت شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *