آخرین اخبار
Home / چگونگی توسعه شبکه برای کارآفرینان

چگونگی توسعه شبکه برای کارآفرینان

در این مطلب می خواهیم به هفت روش زیر برای شبکه سازی، بپردازیم.

چگونگی توسعه شبکه برای کارآفرینان

یک کتاب بنویسید
یک کتاب می تواند مثل یک کارت ویزیت برای شما عمل کند، زمانی که شما در هرکجا که هستید تصمیم می گیرید که کتاب خود را به طور رایگان به افراد بدهید و کارت ویزیت خود را هم در لای آن بگذارید. این کار بسیار آسان است و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار می دهد. نشر یک کتاب به نوعی به شما اعتبار می بخشد. بعلاوه شما هرگز نمی دانید که چه کسی آن را می خواند. این را تصور کنید که زمانی که بیشتر افراد از شما یک کارت ویزیت می خواهند، شما کتاب خود را در دست آنها می گذارید. اگر ایده خوبی در کتاب خود داشته باشید، افراد با شما تماس می گیریند و راهی برای کمک کردن به شما می یابند، به خصوص اگر این ایده به حل مشکل آنها کمک کرده باشد.
مقالات مختلفی منتشر کنید
تصور کنید میلیون ها نفر صرف نظر از اینکه هیچ سودی برای شما ندارند، مقاله شما را می خوانند. تمام چیزی که اهمیت دارد، مردم در حال مطالعه کار شما هستند. به گفته Benjamin Franklin، نوشتن سرآغاز ثروت است.
با نوشتن مقاله شما توانایی جذب میلیونها نفر به سمت خود را دارید، به جای اینکه مجبور باشید آنها را تعقیب کنید و شما به سمت آنها بروید. این کار بسیار آسان تر است، به خصوص اگر شما چیزی را که آنها می خواهند، به آنها بدهید.
سخنرانی کنید
این روش یکی از تکنیک هایی است که در دنیای شبکه سازی بسیار دست کم گرفته می شود. دلیل آن ترس بسیاری از صحبت کردن در عموم است. به هرحال شما با استفاده از این تکنیک منافع بسیاری در جهت تغییر ایده های خود کسب خواهید کرد. اگر تاکنون کسب و کار خود را راه اندازی کرده باشید، با این کار قادر به فروش محصولات وارائه سرویس های خود به حجم وسیع و متنوعی از مردم خواهید بود. پس اگر سعی کنید در ماه چند سخنرانی در چند میتینگ داشته باشید، شانس موفقیت خود را چند برابر کرده اید.
با مردم ارتباط برقرار کنید
به گفته Zig Ziglar، اگر شما به تعداد کافی از افراد کمک برسانید تا به آنچه که می خواهند برسند، آن چیزی را که می خواهید بدست خواهید آورد.
زمانی که شما تلاش می کنید تا رضایت یک مشتری را جلب کنید، در واقع یک قدم از رقیبان خود جلو هستید، چرا که مشتری با دیدن دلسوزی شما حتما تشویق می شود که به معامله خود با شما ادامه دهد. تمام کاری که شما در واقع با این دلسوزی کرده اید، برقراری ارتباط با مردم بوده است.

 

مردم را تعقیب کنید
این بسیار کار بیهوده ای است که تنها با افراد دیدار کنید و دیگر به آنها کاری نداشته باشید. ممکن است نیاز باشد که کیلومترها را بپیمایید تا یک نوشته تشکر آمیز را به یک شخص بدهید. پس حتما این کار را بکنید و جواب هایی که دریافت می کنید غیرقابل وصف خواهد بود. ما مخلوقانی هستیم که دوست داریم با هم همکاری کنیم. ممکن است که در یک موقعیت به خصوص افراد حرفی را بزنند و یادشان برود، این وظیفه شما است که یاداورشان کنید. اگر از طریق راه های بانزاکت و دیپلماتیک به تعقیب افراد بپردازید، پله پله به موفقیت نزدیک خواهید شد.
افراد مقابل خود را به رسمیت بشناسید و به آنها احترام بگذارید
تنها راهی که به رسمیت شناخته شوید، این است که افراد مقابل خود در یک شبکه کاری را به رسمیت بشناسید و به آنها احترام بگذارید، در نتیجه آن به شما احترام گذاشته می شود. هیچ وقت این گزینه را دست کم نگیرید.
نوع دوست باشید
به محض اینکه مردم بفهمند شما یک خیر هستید، دوستان زیادی پیدا خواهید کرد. همه ما کسی را که از پولش می بخشد، دوست داریم. نیازی نیست که در شهر راه بروید و برای این و آن چک بنویسید، تنها آنقدری کمک کنید که دوست دارید به همان اندازه تقدیر شوید. راز زندگی کردن بخشیدن است. پول تمامی افراد چه خوب و چه بد را جذب می کند. مطمئن شوید که نوع دوستی شما تاثیر بلندمدتی برروی مردم داشته باشد و به تعداد بیشتری کمک کند. شما باید همیشه بدانید که پولتان کجا می رود.
حرف آخر
اگر شما در مورد توسعه شبکه خود جدی هستید، باید بدست آوردن عادات جدید را مدنظر قرار دهید. یعنی باید شخصیت و خلق و خوهای مخصوص به کسب و کار خود را در خود ایجاد کنید. شما باید عاداتی را جذب کنید که به شما در بهبود شرایط کلی تان برای رسیدن به موفقیت کمک کند.
اگر می خواهید شبکه سازی کنید، آن را درست انجام دهید. مطمئن شوید که به مردم منفعت می رسانید و این را بدانید که همانقدر که شما به دنبال مردم هستید، آنها هم به دنبال شما هستند. و به قول Ghandi، همان تغییری باش که دوست داری جهان آن تغییر را بکند.از شبکه سازی لذت ببرید.

About

Check Also

استارتاپ

ادکوین:فرصتی برای یک استارتاپ بین المللی

تکنولوژی بلاکچین این فرصت را ایجاد کرده است که توسط ارزهای دیجیتال، بتوانیم مشکلات مربوط ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *