کسب درآمد از شغل هواشناسی

کسب درآمد از شغل هواشناسی

حتما شما هواشناسان را فقط در اخبارها برای اعلام وضعیت هوا و جوی دیده اید ولی هواشناسان در اداره جهاد،سازمان هواشناسی،سازمان محیط زیست،شیلات میتوانند مشغول به کار شوند.

کسب درآمد از شغل هواشناسی

تمامی فارغ التحصیلان رشته هواشناسی که در دانشگاه های علمی کاربردی ایران تدریس میشود و یا رشته ی آب و هواشناسی و گرایش هواشناسی مجموعه فیزیک ، میتوانند مشغول به کار در این حوزه شوند. شما برای یک هواشناس خبره بودن نیاز به تسلط کامل به زبان انگلیسی و دقت و ریز بینی دارید .

هر زمان که نهاد ها و سازمانها اعلام استخدام در رشته شما را داشت میتوانید استخدام شوید و مشغول به کار شوید.دستمزد شما مانند سایر کارمندان که زیر نظر سازمان مدیریت کار هست خواهد بود و تمامی حقوق و مزایای شما با توجه به میزان تحصیلات و سابقه کار و اضافه کار سایر کارمندان دولت در نظر گرفته خواهد شد که حداقل دریافتی شما 900 هزار تومان خواهد بود.

شما در ابتدا فقط مسئولیت ثبت داده ها و نمودارها را خواهید داشت ولی با مرور زمان و خبره شدن ،توانایی تحلیل و پیش بینی وضع هوا را در جلسات خواهید داشت. ساعت کار هواشناسان وابسته به سمت آنها است و بخشی که در ایستگاه هواشناسی کار میکنند که به صورت شیفتی خواهد بود و بعضی ها هم به طور تمام وقت.مانند دیده بان هواشناسی .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *