چگونه هوش مالی خود را تقویت کنیم؟

چگونه هوش مالی خود را تقویت کنیم؟

چگونه هوش مالی خود را تقویت کنیم؟

اگر شما هم به خواندن کتابهای موفقیت و سرمایه گذاری علاقه داشته باشید حتما بارها به واژه هوش مالی برخورد کرده اید.به ویژه در کتابهای رابرت کیوساکی میشود کلمه هوش مالی را به کرات دید.اما این هوش مالی چیست و چگونه میتوان ان را تقویت نمود؟
هوش مالی تنها بخشی از هوش ذهنی است که برای حل مشکلات مالی از آن استفاده می‌شود. ممکن است شخصی دارای هوش ذهنی بالایی باشد ولی هوش مالی پایینی داشته باشد و برعکس.
رابرت کیوساکی نویسنده کتاب «هوش مالی» معتقد است تفکر انسان‌ها درباره پول دارای طبقه‌بندی خاص خود به شرح زیر است:
کسب درآمد بیشتر: اکثر آدم‌ها درآمد دارند ولی کسی که درآمد بیشتری داشته باشد هوش مالی بالاتری دارد.
محافظت از پول: محافظت از پول در برابر آدم‌هایی که ممکن است با ترفند پول شما را بدزدند یا پرداخت هزینه‌هایی مانند مالیات که در صورت دانستن قوانین مربوطه ممکن است بتوانید کمتر پرداخت کنید، بیانگر هوش مالی است.
بودجه‌بندی پول: بودجه‌بندی پول مثل یک ثروتمند نیازمند هوش مالی بالایی است. اگر کسی بتواند مانند ثروتمندان بودجه‌بندی برای پول خود داشته باشد می‌تواند ثروتمند شود.
تقویت پول خود: بسیاری از افراد نمی‌دانند پس‌اندازهای خود را چگونه سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند پول خود را تقویت کنند. برخی افراد پول خود را در بانک می‌گذارند و از حداقل سودی که بانک می‌دهد استفاده می‌کنند که خیلی هم زیاد نیست ولی سرمایه‌گذاری به گونه‌ای که شما بتوانید با نرخ سودی بیشتر از نرخ تورم و حتی بالاتر پول خود را تقویت کنید نیازمند هوش مالی بالایی است.
افزایش اطلاعات مالی خود: واگذاری کار سرمایه‌گذاری به دیگران مانع افزایش دانش مالی خودتان می‌شود. به‌عبارت دیگر اگر شخص دیگری پول‌تان را مدیریت کند نمی‌توانید هوش مالی خود را افزایش دهید.
اگر این پنج هوش مالی را در خود ایجاد کنید بهتر می‌توانید مشکلات خود را حل کرده و هوش مالی خود را افزایش دهید. راهکارهای کیوساکی در این زمینه را در این کتاب که توسط انتشارات ساحل اندیشه منتشر شده است، بخوانید.
چگونه هوش مالی خود را تقویت کنیم؟

چگونه هوش مالی خود را تقویت کنیم؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *