چند کار ضروری برای موفقیت استارتاپ ها

چند توصیه برای بر طرف کردن مشکلات استارتاپی

ماجرای موفقیت استارتاپ ها نیز به داستان طنز های تصویری شباهت دارد که روی اینترنت با عنوان «چیزی که به نظر می آید» و «چیزی که در واقع هست» دست به دست می شوند. در واقع هر چه بیشتر در این حوزه سابقه داشته باشید، به شباهت این دو بیشتر ایمان خواهید آورد. در این مطلب سعی نداریم شما را با همان توصیه های خیالی که در همه ی کتاب ها و مقالات اینچنینی پیدا می شوند سرگرم کنیم، بلکه قصد داریم کاری کنیم با واقعیت آشنا شوید.

چند کار ضروری برای موفقیت استارتاپ ها

اندرو مدال، کارآفرین سریالی، استراتژیست دیجیتال، طراح وب و نویسنده، درباره ی تجربه های استارتاپی خود می نویسد: «من در سال ۲۰۱۱ مشغول ساخت یکی از استارتاپ هایم بودم. اتومبیلم را فروخته بودم تا پولش را برای جذب سرمایه هزینه کنم. درست در دقیقه ی نود، زمانی که پولم رو به اتمام بود و مقدار زیادی خرج و مخارج روی دستم مانده بود، موفق شدم سرمایه ای شش رقمی جذب کنم».

او ادامه می دهد: «همان سال، پس از آنکه دو سال از عمرم را به ایجاد شرکت هایم اختصاص داده بودم، درست وقتی همه چیز آماده ی بهره برداری می شد، به ۲ سال زندان متهم شدم و همه چیزم را از دست دادم. سال ۲۰۱۳ تنها ۲۰۰ دلار پول و یک عالمه بلندپروازی در سر داشتم. اواخر همان سال، با یک نفر دیگر مشغول کار بودم، اما رابطه ی کاری مان رو به تیرگی گذاشت و تمام مشتریان و سرمایه مان را از دست دادیم و به این ترتیب مجبور شدم دوباره با شرایط دشوار و طاقت فرسا رو در رو شوم». این مشکلات ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و درست در همین زمانهاست که توان، مقاومت، انعطاف پذیری، شهامت و انگیزه ی ما به عنوان کارآفرین به بوته ی آزمون گذاشته می شود.

در ادامه توصیه های کارآفرینانه ای را از نظر خواهید گذراند که به شما کمک می کنند به سلامت از این دریای پر تلاطم عبور کنید:

کاربر گرامی برای مشاهده محتوا باید وارد سایت شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *