مدل درآمدی کسب و کار

پیشنهاد 19 مدل درآمدزایی برای کسب و کار

پیشنهاد ۱۹ مدل درآمدزایی برای کسب و کار

مدل درآمدی کسب و کار

در بخش بوم مدل کسب و کار توضیح دادیم که یکی از سه بخش کلیدی مدل کسب و کار، مدل درآمدزایی از  طریق ارزش ایجاد شده است.چیزی که به اختصار مدل کسب درآمد یا مدل درآمد (Revenue Model) نامیده می‌شود.

مهم نیست که سازمان شما، یک کسب و کار اقتصادی است یا یک سازمان غیرانتفاعی و یا حتی یک مجموعه‌ی خیریه. هیچ سازمانی بدون تامین مالی، برای مدت طولانی زنده نمی‌ماند.

معمولا یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که هر کسب و کاری (به خصوص در مراحل نوپا بودن) با آن به شدت دست و پنجه نرم می‌کند، عبارت است از یافتن بهترین و متناسب‌ترین مدل درآمدی.

و واقعا هم این بخش جزو مهم ترین بخش هاست چرا که یک کسب و کار نیاز به مدلی از درآمدزایی دارد که در درجه اول آن بیزینس را سرپا نگه دارد و در ادامه به توسعه آن منجر شود.

 

قبل از راه اندازی یک کسب و کار باید مدل درآمدی آن را بشناسید، اینکه با چه گروهی میخواهید کار کنید(مشتریان) ؛ به آنها چه ارزشی ارائه میکنید(محصول یا خدمت) ؛ چطور با آنها ارتباط برقرار میکنید(کانال ارتباطی) و ….

در این راستا شناخت مدل های مختلف درآمدی برای کسب و کارها می تواند بسیار مفید باشد و کمک کند که بهترین مدل را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

در این مطلب 19 مدل درآمدی را برای کسب و کارها بررسی خواهیم کرد و ضمنا نمونه ها و مثال های عینی آن را هم بررسی میکنیم.این مطلب کمک حال شما خواهد بود تا برای ایده خود بهترین مدل درآمدی را انتخاب کنید.

 

کاربر گرامی برای مشاهده محتوا باید وارد سایت شوید.
1 پاسخ
  1. تلفن همرا 09113849310
    تلفن همرا 09113849310 says:

    باسلام حضور محترم دست اندر کاران تیم خوش ذوق و با سابقه شناخته شده در ایران و تبریز زیبا بنده ایده های زیادی دارم که در طول سالها کار و تحصیل و علاقه ذاتی و حس کنجکاوی تا کنون در قالب سپری شدن اوقات بوده و به اطرافیان و نزدیکان راهنمایی و کمک ومشاوره هم داده ام و هم گرفته ام ولی تجربه جدی در راه اندازی ایده یا طرحی نبودم بنده مسیول تدارکات و خرید استان گیلان در بخش درمان تامین اجتماعی مرکز رشت مدت نوزده سال با کلیه مشاغل و کسبه و استاد کارها و متخصصین تجربی و تحصیل کرده ارتباط دارم همچنین دوازده کارپرداز شهرستانهای استان گیلان با هم در ارتباط و هماهنگی های کاری هستیم بنده ایده یا طرحی را بخواهم اجرایی کنم تا به درامد زایی برسه از تیم ایده باران کوچینگ و همراهی و مشارکت در یکی از طرحهایم یا در کلیه طرحهایم در صورت توافق خواهان هستم و باعث افتخار و مشارکت و حضور ایده باران در گیلان می باشد با تشکر اکبری

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *