نقطه مشترک کارآفرینان چیست؟

نقطه مشترک کارآفرینان چیست؟

همه ی کارآفرینان مثل هم رفتار نمی کنند ولی هم چنان ویژگی های مشترکی بین آن ها وجود دارد. SCORE، یک سازمان غیر انتفاعی است که با هدف کمک به کسب و کارهای کوچک، به تازگی تصویری از اینکه چه چیزی باعث موفقیت کارآفرینان امروز شده است را منتشر کرده است .
همه ی کار آفرینان در 4 ویژگی تجربه حرفه ای، طرح کسب و کار، شخصیت مثبت و مربیان مشترک هستند.که در ادامه هر یک از این ویژگی ها را برای شما توضیج خواهیم داد.

نقطه مشترک کارآفرینان چیست؟

تجربه‌ی حرفه‌ای
تجربه‌ی حرفه‌ای به کارآفرینان این برتری را می‌دهد که آن ها باید بتوانند تصمیمات تجاری عاقلانه‌‌ای بگیرند. کارآفرینان موفق احتمالا دو نیم بار بیشتر می‌توانند پول کسب کنند، ۳٫۶ بار احتمالا رشد بیشتری نسبت به دیگران خواهند داشت و 52 درصد کمتر احتمال دارد که به معیار یا مقیاس نابهنگامی برسند.این اطلاعات از اینفوگرافی موسسه اسکور گرفته شده است.پس می توان این نتیجه را گرفت داشتن تخصص و مهارت های مناسب متناسب با کسب و کار می تواند کمک بسیار بزرگی در حرفه تان باشد .به خصوص اگر خودتان این تخصص را بدانید چون بهتر می توانید تصمیم گیری و برنامه ریزی برای آینده حرفه تان داشته باشید . البته می توانید از افراد متخصص دیگر هم در کارتان استفاده کنید و با همفکری چند متخصص بهتر کارهایتان را پیش ببرید.
طرح کسب وکاری
اینکه یک طرح کسب وکار برای خودتان بنویسید نه تنها به تجارت شما جهت می دهد همچنین با بهبود آن طرح ،شانس موفقیت‌تان بیشتر هم می شود. طرح کسب و کار نوشته می‌شود تا بتواند راهنمای سازمان در فعالیت خود برای رسیدن به اهدافش باشد. علاوه بر این، کاربرد مهم و اصلی طرح کسب و کار هنگامی است که سازمان نیاز دارد فرد یا سازمانی برای انجام کاری قانع نماید. طرح‌های کسب و کار ابزار تصمیم‌گیری هستند. آنها محتوای از پیش‌تعیین‌شده و ثابتی ندارند. محتوا و قالب طرح کسب و کار بر اساس اهداف و مخاطب آن تعیین می‌شود.برطبق اعلام موسسه اسکور، شرکت‌هایی با یک طرح کسب و کاری مشخص، تقریبا دو و نیم برابر موفق‌تر از سایر شرکت‌هایی هستند که طرح کسب وکار مشخصی را ندارند. شرکت‌هایی که طرح کسب وکاری برای خودشان ایجاد می کنند هم رشد و پیشرفت خوبی در کارشان خواهند داشت و هم احتمال اینکه وام ها و سرمایه کسب وکاریشان تامین شود بیشتر می شود.

 

شخصیت مثبت
آیا فکر می‌کنید می‌توانید با حفظ همین شخصیتی که دارید یک کارآفرین موفقی شوید؟ اگر شما بیش از حد پرخاشگر و غیرقابل دسترسی هستید، دوباره فکر می کنید کارآفرین موفقی خواهید شد؟
تصویری هیجان انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده آلتان بسازید و بار‌ها و بار‌ها آن را در ذهن مرور کنید. تمام پیشرفت‌های شما در زندگی، با بهبود بخشیدن به تصویرهای ذهنی شروع می‌شوند. هر چه خود را در درونتان ببینید، در دنیای خارج‌‌ همان خواهید بود. ما معتقدیم که ۹۵ درصد احساسات شما با گفت‌و‌گوهای درونی خودتان، در طول روز شکل می‌گیرد.
واقعیت تلخ این است که اگر عمدا و آگاهانه با خودتان، مثبت و سازنده صحبت نکنید، ناخودآگاه به چیزهای ناراحت کننده که باعث نگرانی و عصبانیت می‌شود، فکر می‌کنید. داشتن انتظارات مثبت یکی از تکنیک‌های بسیار قوی است که با به کارگیری آن می‌توانید شخصی مثبت اندیش شوید و زندگیج مثبت‌تر و بهتری را تضمین کنید.
موفق‌ترین کارآفرینان با صفات مثبتی مانند صداقت و گشاده رویی در محیط اطرافشان‌ مورد قبول همه هستند. همچنین اگرچه رفتار تهاجمی می‌تواند اغلب به سود شما باشد اما کارآفرینان برای موفق شدن باید عادت ناپسندی مانند پرخاشگری‌های بیش از حد نداشته باشند .
یک مشاور
کسب‌و‌‌کارهای جدید لزوما نباید به تنهایی انجام شود. موفق‌ترین صاحبان کسب‌وکار از مشاوره ها کمک می گیرند که آنها را راهنمایی کرده و در مسیر صحیح نگه می‌دارد. بر طبق اطلاعات اینفوگرافیک مذکور، کارآفرینانی که با مربیان و مشاوران کار می‌کنند، ۳ برابر بیشتر احتمال دارد که کسب و کاری را شروع کنند و ۷ برابر بیشتر احتمال دارد که بتوانند برای آن کارشان سرمایه‌ای جلب کنند. هم‌چنین شانس آنها برای افزایش میزان تقاضا برای محصولشان ۳٫۵ برابر بیشتر است.با وجود اینکه بیشتر کسب‌وکارها در انتهای سال نخست شکست می خورند، شانس این کارآفرینان برای پیشرفت بیشتر است و ۸۴ درصد سرمایه‌گذاری‌هایی که با حضور مشاوران اداره می‌شود ، پس از یک تا دو سال هم چنان در بازار حضور دارند.
همه ی کسب‌وکارها به یک کارآفرین به معنای واقعی نیاز دارد، شما باید کارآفرینی را با تمام وجودتان درک کنید و بعد به سمت اینکه کاری برای خودتان آغاز کنید بروید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *