معرفی کتاب ۲۴ گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا

معرفی کتاب ۲۴ گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا

امروزمی خواهیم کتاب ۲۴ گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا را معرفی کنیم، بیل اولت رئیس مرکز کارآفرینی مارتین تراست در دانشگاه MIT و یکی از نویسندگان و مدرسان طراز اول دنیا در زمینه آموزش کسب‌وکار است. بیش از ۲۵ سال تجربه موفق بیل‌ اولت در زمینه تدریس و مشاوره کارآفرینی منجر به ایجاد و توسعه دهها کسب‌وکار موفق در زمینه‌های مختلف و همچنین دریافت جوایز متعدد دانشگاهی و تجاری برای او شده است. کتاب ۲۴گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا چکیده تلاش چندین ساله این نویسنده و مدرس موفق کسب‌وکار است که در این مطلب به معرفی کوتاه آن می‌پردازیم.

معرفی کتاب ۲۴ گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا

نویسنده در این کتاب فرایند ایجاد و ثبات یک کسب‌وکار موفق را در شش موضوع مجزا به‌صورت کاربردی و در مجموع در ۲۴ گام ارائه کرده است. بل اولت تأکید می‌کند که شما در هر گام نکاتی را از این کتاب خواهید آموخت که بی‌درنگ شما را به تجدید نظر در در مورد کارهایی که در گام‌های قبلی انجام داده‌اید وادار می‌کند. مباحث مطرح شده در شش موضوع مجزا به شما کمک خواهد کرد که یک کسب‌وکار پایدار مبتنی بر نوآوری خلق کنید. این شش موضوع عبارت است از:

اول: مشتریان شما چه کسانی هستند؟ (تقسیم بندی بازار، انتخاب بازار خط مقدم ساحلی، ساخت پروفایل کابر نهایی، محاسبه اندازه کل بازار، شناسایی ده مشتری بعدی و..)

دوم: چه کارهایی برای مشتریانتان می توانید انجام دهید؟ (کاربری چرخه حیات کامل محصول، تعیین مشخصات سطح بالای محصول، تعیین کمیت ارزش پیشنهادی و..)

سوم: مشتریانتان چگونه به محصولاتتان دست می‌یابند؟ (تعیین واحد تصمیم گیری مشتری، فرآیند جذب مشتری دست به جیب و ترسیم فرآیند فروش برای جذب مشتری)

چهارم: چگونه از محصولتان درآمد کسب کنید؟ (طراحی مدل کسب‌وکار، تعیین چهارچوب های قیمت گذاری).

پنجم: چگونه محصولتان را طراحی کنید و بسازید؟ (شناسایی فرضیات کلیدی، آزمون فرضیات کلیدی، ساخت کمینه قابل اجرای محصول و ..).

ششم: چگونه کسب‌و‌کارتان را اندازه‌گیری کنید؟ (محاسبه اندازه کل بازار در دسترس برای بازارهای پیش رو، توسعه برنامه محصول).

اصل این کتاب از نظر ظاهری، کیفیت صفحه‌آرایی و چاپ، بسیار شبیه به خلق مدل کسب‌وکار است که توسط انتشارات معروف Wiley طراحی و چاپ شده است . انتشارات آریانا با وفاداری کامل به حق‌نشر و طراحی، در اردیبهشت‌ماه ۹۴ در قطع خشتی کتاب ۲۴گام برای موفقیت کسب‌وکارهای نوپا را چاپ و منتشر کرده و ترجمه کتاب توسط آقای سعید روشنی و خانم نفیسه رضایی‌نیک صورت گرفته است. این کتاب از کتابفروشی‌های معتبر قابل تهیه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *