راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

وی شخصا کار بازاریابی محصولاتش را برعهده گرفته و معتقد است با هرسفرتجاری، تجربه‌های فراوانی به دست می‌آورد. وی علیرغم رشته دانشگاهی و مهارت در رشته فلسفه، تنها به‌دلیل علاقه ذاتی و حس ماجراجویی وارد دنیای تجارت شده است. برای آشنایی بیشتر با وی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

وی شخصا کار بازاریابی محصولاتش را برعهده گرفته و معتقد است با هرسفرتجاری، تجربه‌های فراوانی به دست می‌آورد. وی علیرغم رشته دانشگاهی و مهارت در رشته فلسفه، تنها به‌دلیل علاقه ذاتی و حس ماجراجویی وارد دنیای تجارت شده است.

با تشکر از این که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، لطفا خودتان را معرفی کنید؟

دن اندرو، ۲۶ ساله از لندن هستم. پس از فارغ التحصیلی در رشته فلسفه، وارد دنیای تجارت شدم. زیرا معتقد بودم که مردان تجارت فرصت و آزادی بیشتری برای تصمیم‌گیری و پیشرفت دارند و آزادانه می‌توانند در هرجا تجارت کنند. طرح تجاری خاصی نداشتم، اما استعداد فعالیت‌های تجاری در ذاتم بود. خلاقیت، بازآفرینی و تجارت هیجان خاصی در من ایجاد می‌کرد. به تجارت علاقمند بودم و می‌خواستم این فعالیت را تجربه کنم.

درباره انگیزه و فعالیت تجاری خود توضیح دهید؟

درواقع تجارت به من آزادی عمل می‌داد، نمی‌خواستم در قالب رشته‌های دانشگاهی و کارهای مرتبط با آن‌ها تمام وقتم را به یک نوع فعالیت محدود کنم. فعالیت تجاریم را از سال ۲۰۰۷ پس از خواندن مطلبی درباره تجارت الکترونیک، در یکی از مجله‌ها آغاز کردم. در آن هنگام مشاور چند شرکت تولیدی بودم و درآمد مناسبی داشتم. اما جدا شدن از آن شرکت‌ها و به خطرانداختن آینده مالی، واقعا نیاز به اراده و تصمیمی قاطع داشت. در نتیجه شرکت طراحی و نماهای پیش ساخته ساختمانی خود را افتتاح کردم. بهترین مزیت این کار، استفاده بهینه از زمان بود. من در هر شرایطی می‌توانستم کارم را انجام دهم. هم درهنگام مسافرت و هم در منزل، هیچ محدودیتی وجود نداشت. در همان آغاز کار، محلی را برای تجارت اجاره کردم و بهترین دوستان و متخصصانی که می‌شناختم و به مهارتشان اعتقاد داشتم، استخدام کردم. اما جنبه تبلیغاتی کار را نیز در نظر گرفتم. و با راه اندازی یک سایت تخصصی و ارائه عکس‌ها و مقالات طراحی و بحث درباره نماهای پیش ساخته، عملا درسایت به تبلیغ و فروش محصولات پرداختم. زیرا معتقدم که مخاطب امروزی به دنبال کشف ناشناخته‌ها و تحولات شگرف است، درواقع کار من نیز خلق طرح‌های متفاوت ساختمانی بود. همانطور که می‌دانید خلاقیت امری ذاتی است. برای خلق کردن آثار متفاوت، باید متفاوت می‌اندیشیدم. نمی‌خواستم مانند بسیاری از افراد کارآفرین دیگر، تنها شرکتی با چند کارمند راه‌اندازی کنم و پس از مدتی کار، خودم را بازنشسته کنم. بنابراین پس از این که از روند رو به رشد و توسعه شرکت مطمئن شدم، شخصا برای بازاریابی به شهرهای دیگر رفتم و فعالیت‌های شرکتم را به چندین شرکت دیگر معرفی کردم.

بیشتر وقت خود را به چه نوع فعالیتی مشغول بودید؟

من دائما به شهرها و کشورهای مختلف سفرمی‌کردم، و از طریق ارتباط حضوری و اینترنتی با شرکت‌های دیگر بحث و گفت‌وگو می‌کردم. آثار مختلف را می‌دیدم و افکار و طرح‌های جدیدی به ذهنم خطور می‌کرد. تقریبا اکثر اوقاتم را در سفر بودم. گاهی اوقات بیش از سه ماه در شهری ساکن می‌شدم. این شهرها شامل: سان‌دیگو، پنسیلوانیا، نیویورک، مونترال و حتی بانکوک می‌شدند. تجارت همان‌طور که می‌خواستم مرز خاصی نداشت و مانند قایقی مرا به همه مسیرها می‌برد. کار به قدری گسترده شده بود که حتی دفتری در ویتنام و فلیپین اجاره کردم و نمایندگانی نیز به کشور چین فرستادم. باورکردنی نبود، اما واقعا به قدرت ارتباطات و تجارت پی بردم. هیچ مرزو محدودیتی نبود. فقط تبلیغ و ارتباط و کیفیت حرف اول را می‌زد.

شما در سال گذشته تقریبا یک میلیون دلار درآمد کسب کردید. برای طرفداران و مخاطبان محصولات خود دلیل این موفقیت و پیشرفت را توضیح دهید؟

جواب تنها در رضایت‌مندی و اطمینان مشتریان از کیفیت و قیمت محصولات است. راز موفقیت من، کسب اطمینان، ارتباط و ارائه محصول مناسب بوده است. طراحی محصولات را با همکار و شریکم انجام می‌دادیم و یک نمونه از کل طرح‌ها را در وب سایت و نمونه‌های دیگر را در کتاب فهرستی که تنظیم کرده بودیم به شرکت‌ها و مخاطبان عرضه می‌کردیم . فعالیت خود را از طراحی و نماهای پیش‌ساخته در منازل آغاز کردیم و تا رستوران‌ها و هتل‌ها و مشتریان و مخاطبان شهرها و کشورهای دیگر گسترش دادیم. در سال ۲۰۱۱ ابتکارات و خدمات جدیدی انجام دادیم که شامل طراحی محیط‌های بزرگتر و آموزش به کارمندان در شهرهای دیگر است.

هنگامی‌که از نزدیک با مخاطبان صحبت می‌کنم هیجان و علاقه را در چشم‌ها و حرکالات آنان به‌خوبی حس می‌کنم. به عقیده من ارتباط مستقیم تاثیری شگرف در روند توسعه تجارت دارد. زمانی‌که در وب سایت درباره محصولات مطلب می‌نوشتم نمی‌دانستم که مخاطبان چه واکنشی نشان خواهند داد، اما در ارتباط نزدیک، اکنون می‌فهمم که چه موقعیتی را از دست داده بودم. ارتباط به من جسارت و قدرت ترسیم طرح‌ها و اهداف بزرگتر را داد. توانستم نحوه ارتباط و تماس با مخاطبان را بیاموزم و از پیشنهادهای آنان استفاده کنم.

روند توسعه تجاری خود را توضیح دهید؟

آغاز این فعالیت زندگیم را به طور کلی تغییر داد. در واقع این کار رویایی ذهنی بود که به حقیقت مبدل شد. چنین موفقیتی را تصور نمی‌کردم و اکنون بسیار خوشحالم که علاوه بر رسیدن به آرزوی خود، توانستم به دیگران نیز کمک کنم. در فیلیپین با چند شرکت وارد مذاکره شدم، درنهایت با یکی از آنها به توافق رسیدم و سفارش محصولات از همان جا آغاز شد. پس از گذشت چند ماه شرایط به‌طرز مطلوبی پیش رفت، سفارش‌ها به حدی رسید که در آنجا یک نمایندگی افتتاح کردیم و به همین ترتیب در ویتنام نیز این کار تکرار شد. آن سال من و اعضای گروه واقعا سخت کار کردیم تا توانستیم دفاتر نمایندگی را دایر کنیم.

در جایگاه یک کارآفرین چه توصیه‌ای برای علاقمندان به این حرفه دارید؟

پیش ازهر فعالیتی ابتدا مسیر و هدف خود را مشخص کنید. تصمیمی منطقی و درست بگیرید و متناسب با تحصیلات، تجربه و سرمایه خود تجارت را آغاز کنید. هیچ‌گاه در این کار عجله نکنید. صبور باشید و تا زمانی‌که از حضور موفق خود در این عرصه مطمئن نشدید، فعالیت‌تان را آغاز نکنید. تمام جوانب کار را در نظر بگیرید. سعی کنید همیشه اطلاعات خود را به روز کنید. همان‌طور که به‌طورمداوم مطالعه می‌کنید، باید بتوانید مطلب نیز بنویسید. این‌کار موجب افزایش مخاطبان شما می‌شود. آن‌ها علاقمندند تا از نظرات، افکار و عقاید شما مطلع شوند ارتباطی صمیمی با مشتریان برقرار کنید و از نظرات آن‌ها در ارتقاء سطح کیفیت محصولات استفاده کنید. هر روز در سایت یک یادداشت بگذارید، و در مورد محصولات، کیفیت آن‌ها و نحوه تولید توضیح بدهید.
اگر روزی یک کارآفرین شدید، همان‌طوری با کارمندان رفتار کنید، که انتظار دارید با شما رفتار کنند. به کارمندان خود احترام بگذارید، آن‌ها را تشویق و حمایت کنید و از نظرات‌شان استقبال نمایید.

حرف آخر

سرمایه، مکان تجاری مناسب و دانش و مهارت درعرصه تجارت مکمل یکدیگرند. عامل مهم دیگر در پیدایش کارآفرینی، مشاوره و تضمین فروش محصولات و مخاطب مناسب است. هرطرحی نیازمند تفکر و تیمی متحد است که در شرایط بحرانی همچون چتر نجاتی آرامش بخش، تیم را نجات دهد و مانع پیدایش بن‌بست‌های تجاری شود. بنابراین با طرحی کامل و مدیریتی همه جانبه، مسیر را از پیش هموار کنید تا بتوانید به قله‌های موفقیت دست یابید.

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

مطالب مشابه در ایده باران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *