تبدیل نقاشی کودکانه به یک دستگاه

تبدیل نقاشی کودکانه به یک دستگاه

متن زیر گفتگویی از یکی از مخترعان خانم مریم عباسی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان، که با قدرت تخیل خود و تبدیل آن به خلاقیت توانستند در مسابقات جهانی مخترعین سوئیس مدال نقره کسب کنند.

مریم عباسی

۱- با توجه به اینکه معمولاً در اختراعات یک خلا و نیاز بر طرف می شود، چه چیزی باعث شد شما دست به کار شوید و چنین دستگاهی را بسازید؟

چون میزان آلودگی هوا در جهان متمدن امروز رو به افزایش است. لذا فکر ساخت دستگاهی به ذهن ما رسید که علاوه بر جذب مواد آلاینده قادر به تولید موادی باشد که قابل استفاده باشد.دستگاهی که تا ۸۵ درصد مواد آلاینده را می گیرد و به مواد معدنی تبدیل می کند که این مواد معدنی که قابل استفاده در ساختمان سازی می باشد.

۲- اولین مرحله یک اختراع، ایده است، از ایده خود بگویید؟

وقتی دبستان بودم همیشه توی نقاشی هام همچنین ایده ای داشتم اما خیلی سر در نمی آوردم تا اینکه ۳ سال پیش جرقه ای که در کودکی ایجاد شده بود به یک ایده قدرتمند تبدیل شد و پی گیر شدم. سپس این ایده را بچه های رشته شیمی در میان گذاشتم و پس از ۳ سال تلاش این دستگاه اختراع شد.

۳- از مسابقات جهانی سوئیس برای خوانندگان ما بگویید.

اصلا باورمون نمی شد وقتی بین ۶۷ کشور جهان، اختراع ما دوم بشه و مدال نقره رو برای کشور ایران کسب کنیم. همچنین جایزه ویژه وزارت علوم کشور رومانی که فقط به یک کشور میدن به ما تعلق گرفت و واقعاً اون لحظه حس آرامش عجیبی داشتیم.

۴- چه حرفی با مسئولین کشور دارید؟

قشر جوان جامعه را جدی بگیرند و به اونا بها بدند و ازشون حمایت کنند. این جوانان سرمایه کشور هستند و می توانند برای ایران عزیز افتخار آفرینی کنند.جا دارد اینجا از آقای مهندس اسکندری، دکتر آقا بابا و مهندس هدایتی که از من حمایت کردند تشکر کنم.

۵- با توجه به این جمله که مصداق عینی غرور است: برگ وقتی از درخت میفته که فکر میکنه طلا شده، نظرتون در مورد غرور چیه؟

اصولاً وقتی آدم به یه جایی میرسه با دنیای بزرگی روبه رو میشه و می بینه که خیلی چیزا هست که باید بهش برسه و اتقاقاً کمال طلب میشه.اما غرور بعضی افراد شاید ناشی از هیجان اولیه باشه که پس از مدتی از بین میره. غرور تا یه جایی خوبه اما اگر بیش از حد بشه به آدم لطمه میزنه.

۶- به نظرتون دوستان یک فرد چه تاثیری در زندگی یکدیگر دارند؟

چشمتون رو باز کنید و دوستان خوب خود را بشناسید، دوستانی که متفاوت فکر می کنند زیرا تاثیر زیادی در موفقیت یک آدم دارند ، اینکه درس بخوانند و نمره ۲۰ بشن این شرط نیست،سعی کنید وقت خودتان را بیخودی صرف نکنید و به فکر آیندتون باشید.

۷- چه حرفی برای خوانندگان عزیز خلاق باش دارید؟

سعی کنید زیاد مطالعه کنید تو همه زمینه ها زیرا مطالعه باعث میشه ذهن و دیدگاهت بازتر بشه و با یه دید دیگه به مسائل نگاه کنی. به مباحث درسی دانشگاه تکیه نکنید و مطمئن باشید هر کس تو یه زمینه استعداد داره ،پس استعداد خودتون را کشف کنید . و اینکه هیچوقت نباید دلسرد بشن زیرا اگر صخره و سنگ در مسیر رود نباشند صدای آب همیشه یکنواخته و جذابیتی نداره. آگاهی خیلی مهمه تو هر زمینه ای و این آگاهی با دوستای خوب و کتاب خوندن بدست می آید.

مطالب مشابه در ایده باران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *