ایده کسب درآمد از غواصی

ایده کسب درآمد از غواصی

امروزه غواصان تفریحی تعدادشان در حال افزایش است ولی غواصان علاوه بر مشغول به کار شدن در جنبه ی تفریحی در سواحل جنوبی کشور می توانند در حوزه های صنعتی مانند جوشکاری های زیر اب  یا کار برای شرکت نفت ( که درآمد بسیار بالایی هم دارد) و یا در زمینه آموزشی و تحقیقاتی مانند  زمین شناسی و اقیانوس شناسی  و در زمینه رسانه مانند عکاسی, ضبط مستند و فیلمبرداری , در حوزه مهندسی عمران برای ساخت و تعمیر زیر ساخت ها و لوله های زیر آب و دریاها در حوزه نظامی  برای قرار دادن مین های دریایی و .. در حوزه پلیسی برای پیدا کردن افراد گم شده در زیر آب و دریا و حتی در نیروی دریایی برای بررسی کشتی ها و لنج ها و تعمیرات قایق و کشتیو .. مشغول به کار شوند.در زمینه کار در نفت و گاز ( غواصی) چون نیاز به غواصان حرفه ای است و همانطور که گفتیم, تعداد غواصان حرفه ای بسیار کم است و اکثرا غواصهای تفریحی هستند دستمزد آنها حتی برای یک پروژه به 25 میلیون تومان هم میرسد!

ایده کسب درآمد از غواصی

اگر قصد دارید غواص شوید باید در مراکز و مدارس آموزش غواصی ثبت نام کنید این مراکز زیر نظر فدراسیون غواصی و نجات غریق ایران است .در غواصی هم مانند سایر ورزش ها دارای درجه بندی 2 ستاره, 3 ستاره و 4 ستاره است و به طبع میزان آموزش و مهارت هر فرد در دوره های گذرانیده متفاوت است.

تنها سه مرکز مجاز غواصی در ایران وجود دارد که هزینه ثبت نام در دوره های غواصی 3 ستاره 1 میلیون تومان است.و برای گرفتن مجوز غواصی و گواهینامه غواصی هزینه ای حدود 2 میلیون 600 هزارتومان باید در نظر بگیرید. اگر بخواهید تا مدرک لیسانس غواصی که همان گواهی نامه درجه یک را بگیرید باید مبلغی حدود 10 میلیون تومان را در نظر بگیرید.پس از گذراندن دوره های غواصی دوره های فنی مانند تعمیر و جوشکاری و برش و سایر علوم به طور خصوصی به شما آموزش داده می شود.شغل غواصی اگرچه سخت است ولی دستمزد خوبی هم دارد.

شما حتی میتوانید پس از گذراندن دوره مربیگری غواصی, به عنوان مربی غواصی مشغول به کار شوید که این کار نیز درآمد خوبی برای شما خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *