کتاب با بلیت

ایده کتابلیت!

کتاب با بلیت

چه می شود اگر کتاب و بلیت با هم ترکیب شوند؟

ترویج فرهنگ کتاب خوانی از جمله کارهای ارزشمندی است که در دستور کار کشور خود ما نیز قرار گرفته است.متاسفانه سرانه مطالعه کتاب در ایران بسیار کم است و من از شما ایده بارانی های عزیز می خواهم که در این رابطه ایده پردازی کنید.به دنبال طرح های جالبی باشید که مردم را به خواندن کتاب تشویق کند.

در ایده باران سعی خواهم کرد ایده ها و طرح هایی را هم در این رابطه منتشر کنم تا تلنگری برای ذهن شما باشد.

مثلا کتابلیت یکی از این طرح هاست.

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کتاب و ترویج مطالعه، یک ناشر کتاب های جیبی در برزیل به نام “L&PM” مجموعه ای از کتاب های کوچک با قابلیت استفاده دوگانه به عنوان بلیت های رایگان مترو را ارائه داد.
این کتاب های بلیتی تهیه شده توسط آژانس بازاریابی “Africa”، به وسیله یک کارت مجهز به فناوری تشخیص فرکانس های رادیویی، امکان مطالعه محتوای کتاب ها توسط اسکنرهای بلیت مترو را به وجود می آورد. “Africa” با همکاری یک شرکت ناظر بر متروهای سائو پائولو به نام “Via Quatro”، ایستگاه های مترو به محل های توزیع تبدیل کرد. به این ترتیب اجازه برداشتن کتاب در نرده های گردان مترو به مردم داده می شود. هر کتاب شامل ۱۰ عدد بلیت سفر رایگان مترو است.

کتاب با بلیت

رهگذران امکان انتخاب از میان ۱۰ موضوع مختلف، از کارتون گرفته تا داستان های رمانتیک یا اشعار مختلف را دارند. همچنین فرصت شارژ مجدد آنلاین کتاب ها برای هدیه دادن به دوستان خود به وجود آمده است. در این راستا ۱۰ هزار جلد کتاب توزیع شده و با اثبات محبوبیت این طرح، LP&M در حال حاضر مشغول اجرای آن در شهر های دیگر برزیل است.

 

مطالب مشابه در ایده باران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *